Profesjonalne podziały nieruchomościPodział nieruchomości – na czym to polega?

Podział nieruchomości to szereg czynności prowadzących do wydzielenia nowych działek ewidencyjnych. Geodeta dokonuje podziału nowych działek z istniejących, większych obszarów.Podział nieruchomości składa się z dwóch etapów:

Etap I

Przygotowanie wstępnego projektu podziału nieruchomości. Jest on potrzebny do urzędu gminy aby mogło zostać wydane postanowienie o możliwości przeprowadzenia podziału.

Etap II

Przygotowanie projektu podziału nieruchomości. Jeżeli zostało wydane pozytywne postanowienie opiniujące wstępny projekt podziału (etap I) opracowany zostaje projekt podziału wraz z numeracją, powierzchniami i elementami charakterystycznymi nowych działek.Podział nieruchomości jest potrzebny do:

  • wydzielenia nowych działek (np. celem ich sprzedaży);
  • regulacji granic między sąsiadującymi nieruchomościami;
  • poszerzenia pasów drogowych;
  • regulacji spraw majątkowych poprzez podział gruntu.


Jak przebiegają prace?

Podczas przyjmowania zlecenia geodeta omawia z klientem obszar opracowania podziału nieruchomości (województwo, powiat, gmina, obręb, arkusz, nr działki). Ustala też termin wykonania zlecenia oraz indywidualną cenę. Następnie przystępuje do wykonanie mapy wstępnego projektu podziału. Tworzenie pełnej mapy projektu podziału poprzedzone jest zawsze profesjonalnymi pomiarami terenowymi.Co otrzymuje klient?

  • w etapie I – mapy wstępnego projektu podziału;
  • w etapie II – mapy projektu podziału.


Zachęcamy do korzystania z naszych usług geodezyjnych w Mogilnie i okolicach. Zapewniamy kompleksowe usługi, fachowe doradztwo oraz terminowość.Opinie naszych klientów

Pełen profesjonalizm. Mobilny przedstawiciel prawie 24 h/dobę! Młoda, wykwalifikowana, doświadczona, kompetentna Kadra! Geoprestige załatwia wszystkie formalności od a do z! Kompleksowa obsługa w jednym miejscu, w krótkim czasie! Dzięki Geoprestige odniosłem wrażenie, iż nie ma w Polsce biurokracji! Szczerze polecam.
Największym atutem firmy jest duża oferta usług, dzięki czemu znalezienie interesującej działki, zaprojektowanie budynku wraz z przyłączami i niezbędnymi formalnościami załatwiłem w jednym miejscu. Nie znam drugiej takiej firmy która ma tak wyjątkowe podejście do klienta i całą robotę załatwia z mnie. Wygoda i profesjonalizm.
Pełen profesjonalizm pod względem technicznym. Największą zaletą jaką firma mnie zaskoczyła to wygoda w obsłudze klienta. Nie musiałem się nawet ruszyć z miejsca. To Geoprestige do mnie przyjeżdża, doradza, wypełnia za mnie dokumenty i reprezentuję w miejscach gdzie powinienem wszystko załatwić.